Erë e fortë dhe reshje të shumta, moti i keq pritet të “bllokojë” Shqipërinë

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Orët e fundit vendi është përfshirë nga era e fortë, e cila shkaktoi edhe një përplasje mes 2 tragetesh në Portin e Durrësit mbrëmjen e sotme.

Përplasen dy tragete në portin e Durrësit, shkak era e fortë

Duket se dhe në orët e ardhshme moti do jetë i ashpër- me temperatura të ulëta dhe erë të fortë.

Kushtet atmosferik pritet të përkeqësohen, teksa pritet që ditën e nesërme moti të jetë me alternime kthjellimesh dhe vranësira të dendura.

Po ashtu, priten reshje të shumta shiu në veriperëndim dhe në jug të vendit, ndërsa në zonat bregdetare erërat pritet të jenë të forta.

Temperaturat do të jenë në varësi mesatare nga 6 deri në 8 °C, ndërsa era, mesatarisht do të fryjë me shpejtësi 5 m/s në drejtim të jug-jugperëndimit.

 

Shpërndaje
Share.

Komento