38-vjeçari vetëvaret në qelinë e burgut të Beratit/ Dalin detajet e reja dhe identiteti i viktimës

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Detaje të reja vijnë nga ngjaja e tmerrshme në burgun e Beratit ku një 38-vjeçar është vetëvarur.

Nga çfarë mësohet, ngjarja ka ndodhur pasditen e sotme, por është mbajtur e fshehtë nga pothuajse të gjitha institucionet përgjegjëse për motive që ende nuk dihen.

Është bërë publik edhe identiteti i 38- vjetarit, i vili është banor i fshatit Lybeshë në bashkinë Poliçan. B.M është gjetur nga gardianët e burgut në qelinë e tij dhe më pas është dërguar me urgjencë dhe në gjendje të rëndë në spitalin e Beratit.

Për shkak të gjendjes së rëndë shëndetësore ai ka qëndruar vetëm pak minuta në këtë spital dhe është transportuar drejt Spitalit të Traumës në Tiranë. As Drejtoria e IEPV-së në Berat, as organi blu në këtë qytet nuk kanë bërë asgjë të ditur për ngjarjen e rëndë.

Shpërndaje
Share.

Komento