3-vjeçari u dhunua nga edukatoret/ Flet nëna e djalit: Ka qëndruar 8 orë pa ngrënë e pa pirë

0
59

Një ngjarje e rëndë nga ndodhur në Fushë-Kosovë, ku një edukatore kopshti ka ushtruar dhunë ndaj një fëmje 3 vjeç.

Teksa pamjet janëbërë publike nga Fatos Geci, daja i djalit të dhunuar, prindërit e 3-vjeçarit tregojnë më shumë për situatën.

Sipas mamasë së 3-vjeçarit, ai gjatë qëndrimit në kopsht nuk ka ngrënë e as nuk ka pirë për 8 orë resht,Dy prindërit e fëmijës ndodhen në vendin e ngjarjes, ku kanë thënë se ishin thirrur nga edukatoret e çerdhes për tju treguar problemet që ka shkaktuar fëmija i tyre

“Më ka thënë djali nuk kam hëngër bukë, nuk kam pi ujë që 8 orë. Fëmija im pa hangër pa pi. Ka pi ujë i kam përgatitur ushqimin në shtëpi. I thash le se të jep mami në shtëpi bukë. Jam detyru mu ndal i ka hëngër dy hamburger dhe një shishe ujë. I thirra familjarët dhe u thashë qashtu po më thotë djali por nuk jam e sigurt”, ka thënë ajo ku ka treguar se në të njëjtën çerdhe ka edhe vajzën.

Familjarët kanë kërkuar  nga organet e drejtësisë të reagojnë në ndërmarrjen e veprimeve ndaj mësueseve, pasi 3-vjeçari, përveç lëndimeve trupore, ka pësuar trauma të rënda psikike. Përveç policisë në vendin e ngjarjes kanë shkuar edhe zyrtarë të Ministrisë së Arsimit.

PËRGJIGJU

Ju lutem shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj