“2180 metra mbi nivelin e detit”! Meta sfidon duke notuar në liqenin e akullt

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Presidenti Ilir Meta ka publikuar një video mëngjesin e sotëm në rrjetin social Facebook. Ai shihet duke notuar në një liqen mes malesh.

Siç shprehet edhe vetë presidenti Meta, bëhet fjalë për liqenin e Jazhnicës në malet e Sharrit në Kosovë, i cili ndodhet 2180 metra mbi nivelin e detit.

Mesa duket, presidenti Ilir Meta është duke i shijuar pushimet në natyrë, ku ka sfiduar edhe politikanët e tjerë shqiptarë, duke notuar në liqenin e akullt të Kosovës.

“Të dashur miq! Një mrekulli e veçantë këtë herë ishte të zbuloja dhe të notoja në Liqenin e Jazhincës, një monument i rrallë natyror 2180 metra mbi nivelin e detit”, shkruan Meta.

Shpërndaje
Share.

Komento