- Reklamë -spot_img
24.5 C
Tirana
Faqja kryesoreAktualitetVrasja që tronditi Elbasanin, ja çfarë la pas viktima Madrit Ulqinaku

Vrasja që tronditi Elbasanin, ja çfarë la pas viktima Madrit Ulqinaku

- Reklamë -spot_img

Qyteti i Elbasanit u trondit mbrëmjen e djeshme pasi një person ka hymbur jetën pasi është qëlluar me armë. Viktima  u bë me dije se ishte Madrit Ulqinaku,  një person i pa skeduar më parë në dosjet e policisë, njihej për një jetë të qetë që e bënte mes Italisë dhe Elbasanit, ku kishte dhe familjen. Njgoarja ndodhi pas një sherri mes 2 të rinjsh për motive banale dhe për pasojë një 20 vjeçar vrau Ulqinakun teksa ky i fundit po hypte në makinë. Viktima Madrit Ulqinaku, ishte një person i pa skeduar më parë, njihej për një jetë të qetë që e bënte mes Italisë dhe Elbasanit, ku kishte dhe familjen.

Mësohohet ngaburime se ai ishte babai një vajzë 8-vjeçare.

Autori i krimit, Klajdi Shaholli, pas sherrit që ka pasur me viktimën, edhe pse një grup të rinjsh janë përpjekur për të shuar gjakrat, ka marrë armën dhe ka qëlluar disa herë në drejtim të Ulqinakut duke e lënë të vdekur në vend. Sakaq, policia ka nisur kërkimet për arrestimin e tij, pasi është larguar nga vendngjarja menjëherë pas krimit.

Por kjo nuk është e para dramë për familjen e Ulqinakut, pasi kësaj familje në trazirat e 1997, i është vrarë edhe një djalë tjetër.

- Reklamë -spot_img

Duhet lexuar

- Reklamë -spot_img

Artikuj te ngjashëm

- Reklamë -spot_img

PËRGJIGJU

Ju lutem shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj