- Reklamë -spot_img
7.5 C
Tirana
Faqja kryesoreAktualitet"Shkundet" Policia e Shtetit, ndryshojnë drejtuesit e policisë në qarqe (Emrat)

“Shkundet” Policia e Shtetit, ndryshojnë drejtuesit e policisë në qarqe (Emrat)

- Reklamë -spot_img

Në dalje e parë për mediat, Drejtori i ri i Policisë së Shtetit Gledis Nano, ka lajmëruar ndryshimet e reja në radhët e Policisë së shtetit në të gjithë vendin.
Kështu në krye të Policisë së Tiranës është emëruar Lorenc Panganika. Ndërkohë Rabani Jaupi ka kaluar si Drejtor i Sigurisë Publike. Ndërsa Gjovalin Loka ka ndryshuar postin, duke u emëruar Drejtor në policinë e Korçës.
Drejtor i Antiterrorit, post që dy javë më parë drejtohej nga Gledis Nanos është emëruar Alban Dautaj.
Sipas Drejtorit të Policisë së Shtetit, ndryshimet në strukturat e rendit janë bërë në funksion të prioriteteve të reja si dhe me qëllim për t’i dhënë një impuls të ri policisë.

Ndryshimet e reja:
1. Emërimin e Drejtues i Parë, Lorenc Panganika, në detyrën Drejtor i Drejtorisë Vendore të Policisë Tiranë.
2. Drejtues Hamdi Fiora, në detyrën Drejtor i Drejtorisë Vendore të Policisë Shkodër.
3. Kryekomisar Gentian Berberi, në detyrën Drejtor i Drejtorisë Vendore të Policisë Vlorë.
4. Drejtues i Parë Ardian Çipa, në detyrën Drejtor i Drejtorisë Vendore të Policisë Elbasan.
5. Drejtues i Parë Alfred Çepe, në detyrën Drejtor i Drejtorisë Vendore të Policisë Fier.
6. Drejtues i Parë Gjovalin Loka, në detyrën Drejtor i Drejtorisë Vendore të Policisë Korçë.
7. Drejtues i Parë Neritan Nallbati, në detyrën Drejtor i Drejtorisë Vendore të Policisë Durrës.
8. Drejtues i Lartë Rebani Jaupi, në detyrën Drejtor i Departamentit për Sigurinë Publike në DPPSh.
9. Drejtues Edmond Sulaj, në detyrën Drejtor i Drejtorisë Vendore të Policisë Kukës.
10. Drejtues i Parë Bledar Çeliku, në detyrën Drejtor i Drejtorisë Vendore të Policisë Gjirokastër.
11. Kryekomisar Oltion Bistri, në detyrën Drejtor i Drejtorisë Vendore të Policisë Lezhë.
12. Drejtues i Parë Skënder Hitaj, në detyrën Drejtor i Drejtorisë Vendore të Policisë Dibër.
13. Kryekomisar Alban Dautaj, në detyrën Drejtor i Drejtorisë së Antiterrorit.
14. Drejtues Saimir Boshnjaku, në detyrën Drejtor i Drejtorisë së Kufirit dhe Migracionit Tiranë.
15. Drejtues Fatmir Hoxha, në detyrën Drejtor i Drejtorisë së Kufirit dhe Migracionit Korçë.
16. Kryekomisar Sokol Cana, në detyrën Drejtor i Drejtorisë së Kufirit dhe Migracionit Gjirokastër.
17. Kryekomisar Arben Joca, në detyrën Drejtor i Drejtorisë së Kufirit dhe Migracionit Shkodër.
18. Kryekomisar Lorenc Shehu, në detyrën Drejtor i Qendrës së Mbyllur të të Huajve në Departamentin e Kufirit dhe Migracionit.

- Reklamë -spot_img

Na Ndiqni

752FansaPëlqeje
19,500NdjekësNdiqe

Duhet lexuar

- Reklamë -spot_img

Artikuj te ngjashëm

- Reklamë -spot_img

PËRGJIGJU

Ju lutem shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj