- Reklamë -spot_img
21.5 C
Tirana
Faqja kryesoreAktualitetPolitikë"Nuk skuqen e nuk turpërohen", Grida Duma kritikon ashpër qeverinë (Video)

“Nuk skuqen e nuk turpërohen”, Grida Duma kritikon ashpër qeverinë (Video)

- Reklamë -spot_img

Rritja e çmimit të bukës ngjalli reagime të shumta te qytetarët por jo vetëm. Së fundmi me anë të një postimi në rrjetet sociale ka reaguar edhe deputetja e Partisë Demokratike, Grida Duma.

Duma akuzon qeverinë se ka vendosur një model ekonomik klientelist dhe korruptive në vend, gjë që i ka zhytur shqiptarët në varfëri sipas saj.

Deputetja ka publikuar në rrjetet sociale një video me disa deklarta të bëra në periudha të ndryshme të zv.kryeministrit Arben Ahmetaj dhe prononcimet e qytetarëve për çmimin e bukës, teksa tha se maxhoranca nuk e di si ndihet shumica dërrmuese e shqiptarëve. Duma thotë se shumica e shqiptarëve jetojnë në varfëri për shkak të dështimit të modelit të tyre ekonomik klientelist dh korruptive. Ajo thotë më tej se jetojnë në luksin që kanë ndërtuar në kurriz të shqiptarëve dhe se ndaj nuk skuqen kur nuk i mbajnë premtimet që bëjnë.

“Jetojnë të rrethuar në luksin që kanë ndërtuar në kurriz të shqiptarëve, prandaj nuk skuqen kur nuk mbajnë premtimet, as nuk turpërohen kur thonë se çmimet janë të përballueshme.
Nga qëndrimet e tyre kuptohet që janë një pakicë, sepse nuk dinë si ndihet shumica dërrmuese e shqiptarëve, e cila jeton në varfëri për shkak të dështimit të modelit të tyre ekonomik klientelist dhe korruptiv. Dëgjojeni zërin e tyre👇”, deklaron Duma.

- Reklamë -spot_img

Na Ndiqni

752FansaPëlqeje
19,500NdjekësNdiqe

Duhet lexuar

- Reklamë -spot_img

Artikuj te ngjashëm

- Reklamë -spot_img

PËRGJIGJU

Ju lutem shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj