- Reklamë -spot_img
21.5 C
Tirana
Faqja kryesoreAktualitetPolitikëLëvizja e radhës e Sali Berishës, çfarë do të ndodhë ditën e...

Lëvizja e radhës e Sali Berishës, çfarë do të ndodhë ditën e shtunë në orën 18:00

- Reklamë -spot_img

Ish-kryeministri Sali Berisha, pas përjashtimit nga kreu i PD-së, Lulzim Basha nga grupi parlamentar i PD-së, ka ndërmarr një nisëm për takimin e  demokratëve në të gjithë Shqipërim me qëllim thirrjen e Kuvendit Kombëtar e më pas të bëhet referendum të vendosur mbi vendimin e kreut të PD-së.

Me anë të një postimi në rrjetet sociale ai ka lajmëruar se do të mbajë ditën e nesërme foltoren e tretë në qytetin e Vlorës. Berisha iu ka bërë thirrje të gjithë demokratëve të Vlorës që të marin pjesë në foltoren që do të zhvillohet, pasi vetëm të bashkuar fitojnë.

Berisha synon të mbledhë 1 mijë e 500 firma  që të thirret Kuvendi Kombëtar e më pas të mbahet një referendum që anëtarët të vendosin për vendimin e Bashës, por kryetari i PD e ka rrëzuar mundësinë që kjo të ndodhë kategorikisht.
“Njoftim!
Diten e shtune me date 25 shtator ne ora 18:00 ne Pallatin e Kultures ne Vlore do mbahet “Foltorja: Per nje Parti Demokratike me te bashkuar, me te forte, me te hapur”.
Ftoj demokratet dhe demokratët e Vlores te marrin pjese. Vetem te bashkuar fitojme! sbauto”Ftoj demokratet dhe demokratët e Vlores te marrin pjese. Vetem te bashkuar fitojme! Sb”, shkruan Sali Berisha në rrjetet sociale.

Kujtojmë se Vlora do të jetë destinacioni i tretë i Berishës në misionin e tij për të bindur demokratët kundër vendimit të Bashës për ta përjashtuar nga grupi parlamentar.Dy destinacionet e para kanë qenë Tirana dhe Fieri.

Berisha synon të mbledhë 1 mijë e 500 firma  që të thirret Kuvendi Kombëtar e më pas të mbahet një referendum që anëtarët të vendosin për vendimin e Bashës, por kryetari i PD e ka rrëzuar mundësinë që kjo të ndodhë kategorikisht.

- Reklamë -spot_img

Na Ndiqni

752FansaPëlqeje
19,500NdjekësNdiqe

Duhet lexuar

- Reklamë -spot_img

Artikuj te ngjashëm

- Reklamë -spot_img

PËRGJIGJU

Ju lutem shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj