- Reklamë -spot_img
0.5 C
Tirana
Faqja kryesoreAktualitet"Autorët e dhunës as nuk skuqen", ja çfarë tha Bardhi pas dëshmisë...

“Autorët e dhunës as nuk skuqen”, ja çfarë tha Bardhi pas dëshmisë në Prokurori

- Reklamë -spot_img

Ditëne  sotme sekratari i përgjithshëm i Partisë Demokratike Gazmend Bardhi ka dëshmuar në Prokurori në lidhje me “8 Janarin”.

“Ka vijuar bashkëpunimi jonë me prokurorinë, që nga momenti i parë. Sot jam përgjigjur dhe kam dhënë përgjigje për çdo çështje të kërkuar nga prokuroria, duke nisur me momentin kur protestuesit mësyjnë PD, kontaktet që kam pasur me policinë dhe cfarë ka ndodhur në katin e dytë të selisë së PD. Kam kërkuar dhe vijoj të kërkoj zbardhjen e plotë të cështjes dhe vënien para drejtësisë të autorëve. Një grusht njerëzish me në krye Sali Berishën sulmuan selinë e tyre. Autorët as nuk fshihen, as nuk skuqen, as nuk zverdhen. Sali Berisha ka marrë përgjegjësinë e një akti të dhunshëm ndaj PD. Pres nga prokuroria pa asnjë hezitim të vendosë para përgjegjësisë penale autorët e atij krimi të paprecedentë”, tha Bardhi jashtë prokurorisë.

Bardhi është proceduar penalisht nga prokuroria për veprat penale “Shkelja e rregullave mbi lëndët plasëse dhe djegëse dhe radioaktive” dhe “Stërvitja për prodhimin dhe përdorimin e paligjshëm të armëve e lëndëve të tjera të rrezikshme”.

Gjithashtu Bardhi vendosi theksin se autorët e akteve të dhunshme as nuk fshihen dhe as nuk skuqen, duke cilësuar ish-kryeministrin Berisha si përgjegjësin kryesor dhe persona të tjerë qe sipas tij do të hetohen.

“Kam dhënë shpjegimë për cdo cështje të kërkuar nga Prokuroria, duke nisur nga moment që protestuesit mësynë në seli, cfarë ndodhi në katin e dytë dhe komunikimin me policinë. Kam kërkuar hetimin e cështjes dhe vënies para drejtësisë të autorëve.

Autorët fatmirësisht as nuk fshihen as nuk skuqen as nuk zverdhen, Sali Berisha e ka autorësine dhe një pjesë tjetër . Pres nga prokuroria pa aasnjë hezitim ti vendosë para përgjegjësisë për ato akte të dhunshme.

- Reklamë -spot_img

Na Ndiqni

752FansaPëlqeje
19,500NdjekësNdiqe

Duhet lexuar

- Reklamë -spot_img

Artikuj te ngjashëm

- Reklamë -spot_img

PËRGJIGJU

Ju lutem shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj