- Reklamë -spot_img
22.5 C
Tirana
Faqja kryesoreAktualitetAksident i rëndë në aksin Milot-Lezhë/ Trajleri përplaset me autobusin, plagoset një...

Aksident i rëndë në aksin Milot-Lezhë/ Trajleri përplaset me autobusin, plagoset një fëmijë

- Reklamë -spot_img

Një aksident i rëndë ka ndodhur pak minuta më parë në aksin rrugor Lezhë-Milot , ku një autobus i mbushur plot me pasagjerë ka dalë nga rruga, pas përplasjes me një mjet tjetër trajler.

Mësohet se si pasojë e përplasjes kanë marrë lëndime tre persona, dy fëmijë dhe një grua janë dërguar në spital për të marrë ndihmë mjekësore.

Ngjarja ka shkaktuar panik te të gjithë pasagjerët në autobus, ndërkohë që policia ka ndaluar drejtuesit e mjeteve, dhe po heton mbi rrethanat e aksidentit.

Paraprakisht dyshohet se mjeti trajler ka goditur nga pas autobusin, i cili ka humbur kontrollin dhe ka dalë nga rruga.

Shërbimet e emergjencë ssë bashku me forcat e policisë kanë mbërritur në vendngjarje ku kanë dhënë menjëherë ndihmënn e shpejtë për personat të cilët kanë mbetur të plagosur në aksident.

Të plagosurit janë dërguar menjëherë në ambientet e spitalit ku dhe po marrin ndihëm mjekësore dhe nje trajtim të specializuar. Ende nuk dihet se si është gjendja shëndetësore e tyre.  Ndërsa dëmet materiale të marra nga aksidenti i ndodhur siç shihet dhe nga pamjet janë të konsiderueshme. Sakaq, Policia ndodhet në vendin e ngjarjes dhe ka nisur hetimet për zbardhjen e plotë të dinamikës së aksidentit të ndodhur.

- Reklamë -spot_img

Na Ndiqni

752FansaPëlqeje
19,500NdjekësNdiqe

Duhet lexuar

- Reklamë -spot_img

Artikuj te ngjashëm

- Reklamë -spot_img

PËRGJIGJU

Ju lutem shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj