Zjarri në pallatin 10-katësh në Tiranë/ Policia e referon në Prokurori si ngjarje aksidentale

0
25

Javën që lamë pas një zjarr masiv përfshi një pallat në zonën e ish-Parkut të Autobusëve në Tiranë.  Ndërkohë që ditën e sotme Policia e Tiranës e ka referuar ngjarjen si aksidentale në Prokurori.

Mësohet se policia akoma nuk ka në dorë akt-ekspertimin e analizës së llojit të materialit që është veshur fasada e jashtme e pallatit, e cila rezultoi fatale për përhapjen e zjarrit.  Dyshimet për shkakun vijojnë të jenë për shkak të një shkëndije elektrike në kondicionerin e banesës në katin e 9.

Dy ditë më parë ndërtuesi i pallatit ka dërguar skelat për të ndërhyrë në pallat, por nuk është lejuar nga banorët dhe policia. Bashkia sot në orën 18:00 ka kërkuar takim me banorët e pallatit për të zgjidhur problemin e strehimit.

PËRGJIGJU

Ju lutem shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj