Zjarr i madh përballë Portit të Mallrave në Sarandë, rrezikohen godinat e Marinës

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Një zjarr i përmasave të mëdhaja  është regjistruar mbrëmjen e sotme në qytetin e Sarandës.

Mësohet se zjarri ka shpërthyer në zonën e Limionit, përballë me Portin e Mallrave të qytetit bregdetar. Ndërkohë që kjo zonë është dhënë me koncesion dhe aty pritet të ndërtohet një qytezë e re turistike.

Gjithashtu flakët po përhapen me shpejtësi në drejtim të godinave të marinës, pasi po digjen disa shkurre përreth. Në vendngjarje ndodhen zjarrfikëset, të cilat po punojnë për shuarjen e flakëve.

Shpërndaje
Share.

Komento