fbpx

Vrau babanë me sende të forta, Gjykata e Fierit cakton masën e sigurisë për 25-vjeçarin

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Erdis Rapi, 25-vjeçari që vrau babanë e tij ditën e djeshme në Rroskovec do të qëndrojë në burg. Gjykata e Fierit ka vendosur masën e sigurisë “arrest me burg” për të riun ditën e sotme.

Ngjarja e rëndë ndodhi në fshatin Luar të Roskovecit në mesditën e së premtes, ku 25-vjeçari qëlloi për vdekje të atin e tij Dhori Rapi, 52 vjeç, në tokën pranë shtëpisë. Pasi kishin debatuar me fjalë dhe ishin konfliktuar edhe fizikisht, i riu e qëlloi të atin me shkopin që përdorte për të ruajtur bagëtitë. Ai e prani krimin pranë familjarëve, ndërsa këta të fundit kanë thënë se 25-vjeçari vuan nga probelem të shëndetit mendor. Policia beri te mundur arrestimin e tij pas ngjarjes.

Njoftimi i policisë për ngjarjen e së premtes:

Fier/ Informacion paraprak

Sot rreth orës 11:50, në fshatin Luar, Roskovec, në banesën e tij, shtetasi me iniciale E. R., 25 vjeç, për motive të dobëta, ka goditur në kokë me sende të forta(shkop), babain e tij, shtetasin Dh. R., 52 vjeç, i cili ka gjetur vdekjen e menjëhershme.

Policia ka bërë të mundur kapjen e autorit dhe shoqërimin e tij në Komisariatin e Policisë.

Policia është duke kryer veprimet procedurale dhe hetimore për zbardhjen e plotë të rrethanave të ngjarjes

 

Shpërndaje
Share.

Komento