Vjen dosja me emra nga Italia, rihapen hetimet për avionin me drogë të rrëzuar në Ishëm

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Hetimet lidhur me rrëzimin e avionit me drogë në Ishëm janë rihapur.

Ngjarja u regjistrua në vitin 2016 dhe pilot i avionit ishte italiani Guido Guidi, i cili ishte lënë i lirë me garanci pasurore prej 10 mijë eurosh.

“Balkanweb” shkruan se autoritetet italiane i janë përgjigjur kërkesës së dërguar një muaj më parë nga pala shqiptare.

Në dosjen e mbërritur nga shteti fqinj, ndodhen emrat dhe provat për trafikun e drogës ndërmjet dy vendve.

Një pjesë e tyre janë nga Fushë-Kruja dhe kanë qenë të arrestuar më parë për drogë në shtetin fqinj.

Në ditët në vijim pritet që Prokuroria të thërrasë sërish për të dëshmuar, pilotin italian Guido Guidi.

Shpërndaje
Share.

Komento