Vietnami jep shpresë për botën, shëron të gjithë personat e prekur nga koronavirusi

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Tashmë kur koronavirusi është kthyer në një epidemi globale, një lajm i mirë vjen nga Vietnami.

Në këtë shtet janë shëruar të gjithë të prekurit me koronavirus.

Lajmi është konfirmuar edhe nga Ministria e Shëndetësisë vietnameze, shkruan “New York Times”.

Pacienti i fundit ishte një 50-vjeçar i cili ishte infektuar nga vajza e tij.

Kjo e fundit sapo ishte kthyer nga Wuhani, i cili është edhe epiqendra e virusit dhe tashmë është në gjendje të mirë shëndetësore.

Nuk ka ende të dhëna të sakta për pacientin e fundit, i cili është larguar nga spitali.

Ndërkohë në mesin e të shëruarve është edhe një foshnje 3 muajshme.

Koronavirusi u shfaq për herë të parë në Vietnam më 23 janar, nga dy shtetas kinezë.

Shpërndaje
Share.

Komento