Vdekja e Admir Muratajt/ Prokuroria kërkon ekzaminim mjeko-ligjor, ka dyshime për vrasësin

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Tashmë pas identifikimit të trupit nga familjarët se bëhet fjalë për Admir Muratajn, Prokuroria ka marrë vendimin për të realizuar ekspertizën mjeko-ligjore.

Ka qenë prokurori Arenc Çela ai që ka bërë kërkesën për ta mbajtur më shumë trupin në morg në mënyrë që t’i realizohet ekspertiza, pasi ka dyshime për autorët e vrasjes së tij.

Ende nuk është vërtetuar nëse Murataj është qëlluar nga policia në momentin që po arratisej apo nga vet shokët e tij, këtë gjë mund ta vërtetojë vetëm ekspertiza.

Dëshmitë e policëve bëjnë me dije se kanë qenë në ndjekje të bandës dhe më agresivi prej tyre ka qenë pikërisht Admir Murataj, pasi ka qenë edhe ai që ka qëlluar me armë zjarri.

Pikërisht për këtë arsye ka edhe dyshime se kush mund të ketë qenë vrasësi.

Shpërndaje
Share.

Komento