Vdekja e 36-vjeçarit në Korçë, gjykata lë të lirë përgjegjësin teknik të objektit dhe manovratorin

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Prokuroria e Korçës ka kërkuar masën e sigurisë “Detyrim paraqitje” për përgjegjësin teknik dhe manovratorin në objektin ku humbi jetën një punëtor dhe u plagos një tjetër.

Kërkesa e organit të akuzës mësohet se është pranuar nga gjykata.

Prokuroria ndërkohë është duke pritur përgjigjen e ekspertëve, për të përcaktuar shkakun e vdekjes së punëtorit.

Kujtojmë këtu se më 3 janar, 36-vjeçari Elvis Josifi humbi jetën duke punuar.

Shkak u bë këputja e presës së betonieres,e cila e goditi në kokë.

I plagosur mbeti edhe një punëtor tjetër, por jashtë rrezikut për jetën.

Një ditë më pas, policia arrestoi Flamur Pallën dhe Aurel Zymën, me detyrë përgjegjës teknik dhe manovrator.

Shpërndaje
Share.

Komento