‘Unë të vras…’/ Bujar Kapexhiu kërcënon Mustafa Nanon? Ja debati mes gazetarit dhe artistit

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Të përfshirë që të dy në një debat që po i hyre zor se del pa u konfliktuar, ai mes gazetarit Mustafa Nano dhe artistit dhe regjisorit Bujar Kapexhiu, duket se ka marrë nota ekstremi.

Bujar Kapexhiu ka kërcënuar hapur analistin Mustafa Nano. Teksa po diskutonin në lidhje me fyerjet ndaj feve, referuar debatit mes Turqisë dhe Francës, Nano tha se Kapexhiu, është i aftë edhe të vrasë nëse fyhet.

Këtë gjë, Kapexhiu e pranoi hapur, dhe sa se nëse Nano mund t’i fyejë gjënë e shenjtë, ai edhe mund ta vrasë.

Kapexhiu shkoi më tej, teksa tha se, Nano e quan veten atesit, por për të është thjesht një i pafe.

Pjesë nga biseda:

Mustafa Nano (drejtuar Kapexhiut): Ky edhe të vret…

Bujar Kapexhiu: Unë edhe të vras Nano, nëse ti më cënon gjënë e shenjtë, të vras…

Mustafa Nano: Po ja, e tha vetë.

Bujar Kapexhiu: Po jo dëgjoni, se atij i duket vetja ateist, por unë këta i quaj të pafe.

/GazetaReforma.com/

 

Shpërndaje
Share.

Komento