- Reklamë -spot_img
27.5 C
Tirana
Faqja kryesoreAktualitetUdhëtimi drejt Rinasit që u kthye në tragjedi! Humb jetën 56-vjeçarja, vajza...

Udhëtimi drejt Rinasit që u kthye në tragjedi! Humb jetën 56-vjeçarja, vajza dhe mbesat… (Detajet)

- Reklamë -spot_img

Ditën e sotme një aksident tragjik është regjitruar në autostradën Milot-Thumanë.

Një automjet taksi po udhëtonte drejt Rinasit, ka dalë nga rruga në afërsi të Laçit duke u përplasur me murin. Si pasojë ka humbur jetën një grua, ndërsa vajza e saj dhe 2 nipërit e saj kanë mbetur të plagosur. Në mjet udhëtonin 56-vjeçarja, vajza e saj 30 vjeç dhe dy mbesat e mitura.

Autoambulanca e Laçit pas aksidentit ka dërguar të plagosurit për në spitalin e Traumës në Tiranë, ndërsa gjyshja nuk ka mundur të shpëtojë. Viktima është identifikuar si Prena Gjetani 56 vjeç nga Fushë Miloti. Polici po heton shkaqet e plota të këtij aksidenti.

Theksojmë se gruaja me vajzën dhe dy fëmijët e vajzës janë dërguar menjëherë pas përplasjes drejt spitalit të Traumës në Tiranë, por ajo nuk ka mundur t’u mbijetojë plagëve të marra, duke humbur jetën.  Për fat të mirë mësohet se fëmijët ndodhen jashtë rrezikut për jetën, ndërsa shoferi i taksi-së është shoqëruar në polici. Paraprakisht si shkak i aksidentit tragjik dyshohet pagjumësia e drejtuesit të mjetit.

Vlen të përmendim se shifrat e aksidenteve në vend  janë alarmante. Në muajin Mars 2022 numërohen 101 aksidente rrugore nga 119 aksidente të ndodhura në muajin Mars 2021, duke u ulur me 15,1 %, krahasuar me të njëjtën periudhë të një viti më parë.

- Reklamë -spot_img

Duhet lexuar

- Reklamë -spot_img

Artikuj te ngjashëm

- Reklamë -spot_img

PËRGJIGJU

Ju lutem shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj

Shkarko Snapfood dhe fito 10% ulje në porosinë e parë