U pezulluan nga detyra, ja kush janë dy policët “tradhtarë” që nxorën sekretin

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Dy efektivë policie janë pezulluar nga detyra ditën e sotme. Specialisti i Krimeve Edi Gjyli dhe Inspektori i Krimeve të Rënda janë nën hetim. Ata nxorrën sekretin hetimor në lidhje me superaksionin që zhvilloi RENEA në Elbasan ku u zbulua një arsenal me armë të sofistikuara.

Gjyli dhe Hasani e tradhëtuan betimin që kanë bërë në fillim të detyrës së tyre duke dhënë informacione në lidhje me magazinën me armë të sofistikuara që u gjetën në Papër të Elbasanit.

Në datën 1 korrik, një ditë pas atentatit të vëllezërve Braho, ku madje njëri prej tyre mbeti i pajetë. Policia dhe RENEA zbuluan në ambientet e një karburanti, një magazinë me armë të ndryshme të sofistikuara.

Ende nuk dihet sesi mund të jenë futur këto armë në Shqipëri, pasi përdorn nga ushtria e NATO-s dhe janë të sofistikuara, siç e thamë edhe pak më lartë.

Lidhur me magazinën e armëve të sekuestruara është shpallur në kërkim edhe një person. Bëhet fjalë për shtetasin Ilir Beko. Ai është edhe pronari i karburantit “Eldio Petrol”, ku u gjetën armët e sofistikuara e tashmë të sekuestruara.

Shpërndaje
Share.

Komento