U kapën gjatë operacionit “Tempulli”, caktohet masa për 10 të arrestuarit

0
23

Sot është mbajtur seanca për të arrestuarit në kuadër të operacionit “Tempulli” në qarkun e Vlorës.
Bëhet e ditur se Gjykata e Vlorës vendosi masën e sigurisë ‘Arrest me burg’ për të 10të arresyuarit , pasi akuzohen për “Prodhim dhe tregtim të lëndëve narkotike”.

Ndërkohë që avokati i tyre tha se të arrestuarit kanë deklaruar se janë vetëm përdorues të lëndëve narkotike dhe jo kultivues apo tregëtues.
“Për të 10 kërkesat e bërë në gjykatë u vendos vlerësimi i ndalimit dhe arrest me burg për të gjithë. Akuza është ‘prodhim dhe tregtim të lëndëve narkotike. Me do të zbatojmë ligjin. Të arrestuarit kanë pranuar vetëm faktin se janë përdorues dhe jo kultivues”, deklaroi avokati Edmond Dëma.

PËRGJIGJU

Ju lutem shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj