U kap me kanabis në shtëpi, pranga 44-vjeçarit në Krujë

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Policia e Krujës ka sekuestruar 26 kg lëndë narkotike Cannabis Sativa.

Në pranga ka rënë një 44-vjeçar me iniciale B.M.

Lënda narkotike u gjend brenda banesës së tij në fshatin Nojë të Krujës.

Blutë bëjnë me dije se informacionet u morën në rrugë operative.

Materialet proceduriale i kaluan Prokurorisë së Krujës për veprime të mëtejshme.

Krujë/ Njoftimi i policisë:

Goditet një tjetër rast i prodhimit dhe shitjes së lëndëve narkotike

Finalizohet me sukses operacioni policor i koduar “NOJA 3”.

Operacioni nga Policia e Krujës në bashkëpunim me DVP Durrës dhe F.L.O, nën drejtimin e Prokurorisë së Krujës.

Sekuestrohen rreth 26 kg lëndë narkotike Cannabis Sativa.

Arrestohet poseduesi i lëndës narkotike.

Në vijim të punës për parandalimin, evidentimin dhe goditjen e veprimtarisë kriminale në fushën e narkotikëve, Specialistët për Hetimin e Krimeve në Komisariatin e Policisë Krujë, nën drejtimin e Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Krujë dhe në bashkëpunim me shërbimet e DVP Durrës e F.L.O, finalizuan me sukses operacionin policor të koduar “NOJA 3”.

Mbi bazën e informacioneve të marra në rrugë operative u bë i mundur lokalizimi, kapja dhe arrestimi i shtetasit B. M., 44 vjeç, banues në fshatin Nojë, Krujë.

Gjatë kontrollit të ushtruar përreth banesës së tij, u gjetën dhe sekuestruan në cilësinë e provës materiale rreth 26 kg lëndë narkotike e dyshuar e llojit Canabis Sativa.

Materialet i kaluan Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Krujë, për veprën penale “Prodhimi dhe shitja e lëndëve narkotike”.

Shpërndaje
Share.

Komento