Video rrënqethëse në Turqi: Babai mbulon me trup fëmijët për t’i mbrojtur, por asnjëri nuk shpëton (Kujdes! Pamje të rënda)

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Tërmeti 6.8 ballë i shkallës rihter ka tronditur Turqinë.

Bilanci i tij është thelluar,  duke shkuar në 14  të vdekur dhe 225 të plagosur.

Po ashtu, tërmeti ka shkaktuar edhe zjarre në pallate të ndryshme.

Së fundmi, një video nga një pallat i shkatërruar është bërë virale.

Një burrë ka mbuluar fëmijët e tij me trup për t’i mbrojtur nga rrënojat, por fatekeqësisht ata kanë humbur jetën.

View this post on Instagram

Bir babanın çocuklarına çatı olması 😢 #Elazığ ❤ , Yorumla ✏ , Paylaş 📤 , Kaydet 💾 ☆☆☆ 》》 ➟➟➟➟➟➟➟➟➟➟➟➟➟➟➟ . 🖱 @aksaraymedya ✔ Takip ederseniz seviniriz. ▸ #aksaray ✔ ▸ #aksaray68 ✔ ▸ #68aksaray ✔ ▸ #hasandagi ✔ ▸ #hasandağı ✔ ▸ #ihlaravadisi ✔ ▸ #ıhlaravadisi ✔ @aksaraymedya ✔ ▸ #somuncubaba ✔ ▸ #aksaraymeydan ✔ ▸ #aksaraykulturpark ✔ ▸ #aksaraykültürpark ✔ ▸ #aksarayihlaravadisi ✔ ▸ #aksarayıhlaravadisi ✔ ▸ #aksarayuniversitesi ✔ ▸ #aksarayüniversitesi ✔ ▸ #aksaraysomuncubaba ✔ . ➟➟➟➟➟➟➟➟➟➟➟➟➟➟➟ ilçeler; . ▸ #Ağaçören ✔ ▸ #Agacoren ✔ ▸ #Eskil ✔ ▸ #Gülağaç ✔ ▸ #Gulagaç ✔ ▸ #Güzelyurt ✔ ▸ #Guzelyurt ✔ ▸ #Ortaköy ✔ ▸ #Ortakoy ✔ ▸ #Sultanhanı ✔ ▸ #Sultanhani ✔ ▸ #Sarıyahşi ✔ ▸ #Sariyahsi ✔ _____________

A post shared by Aksaray Medya 📲 📸 📹 (@aksaraymedya) on

Epiqendra e tërmetit ishte në qarkun Sivrice, por tërmeti u ndje në provinca deri në Adananë jugore dhe Samsunin verior, së bashku me Sirinë veriore dhe Irakun.

Shpërndaje
Share.

Komento