Tensionohet situata/ Qëllohet me molotov e gurë Drejtoria e Policisë Tiranë, thyhen xhamat

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Tensionohet situata tek Drejtoria e Policisë së Tiranës, ku një numër i madh protestuesish janë mbledhur dhe një pjesë e tyre kanë qëlluar me bomba molotov dhe gurë mbi godinën e institucionit.

Protestuesit vazhdimisht marrin pllaka e gurë nga toka duke thyer xhamat. Pas qëndrimit disa minuta tek Ministria e Brendshme, protestuesit kanë shkuar para Drejtorisë Vendore të Policisë së Tiranës në shenjë proteste kundër ndalimit të dhjetëra protestuesve. “Lironi vëllezërit tanë”, “Rama ik”  janë thirrjet e protestuesve.

Tek Drejtoria Vendore e Policisë së Tiranës ndodhen një numër i madh protestuesish të ndaluar pas protestës së 11 majit.

Thirrjet e protestuesve janë: “Lironi djemtë tanë!” dhe “Rama ik!” 

Ndërkohë kreu i PD-së Lulzim Basha ka vijuar marshimin në rrugën “MyslymShyri” e për të shkuar drejt PD-së ku pritet mbyllja e protestës.

Shpërndaje
Share.

Komento