Sukses tjetër i Dua Lipas, kënga e saj bëhet pjesë e serialit të shumëpritur

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Seriali i animuar Winx Club ka qenë tepër i ndjekur jo vetëm nga fëmijët por nga shumë njerëz në mbarë botën. Netflix do të godasë sërish teksa ka vendosur të adaptojë seritë në një version me aktorë të vërtetë. Seriali që pritet të publikohet së shpejti do të tregojë historinë e Bloom (Abigail Cowen), e cila bashkohet në shkollën Alfea në mënyrë që të përsosë dhe të zotërojë fuqitë e saj.

Janë të shumtë këngëtarët që janë përzgjedhur të bëhen pjesë e serialit të famshëm, mes tyre edhe shqiptarja Dua Lipa. Kënga e saj Physical do të jetë në një nga seritë.

Fate: The Ëinx Saga: këngët e episodit të parë

Amber Van Day – ‘Kids In the Corner’

Grimes ft. HANA – ‘We Appreciate Power’

Dua Lipa – ‘Physical’

Kaytranada ft. Syd – ‘You’re The One’

Kesha – ‘Tonight’

Caribou – ‘Never Come Back’

James Blake ft. ROSALÍA – ‘Barefoot In The Park’

Tame Impala – ‘Borderline’

Let’s Eat Grandma – ‘Hot Pink’

M83 – ‘Lower Your Eyes To Die Ëith The Sun’

Fate: The Winx Saga: këngët e episodit të katërt

White Hex – ‘Only A Game’

Fate: The Winx Saga: këngët e episodit të pestë

Hayley Williams – ‘Sudden Desire’

Charlotte Gainsbourg – ‘Trick Pony’

London Grammar – ‘If You Wait’

Lemolo – ‘Running Mate’

Fate: The Winx Saga: këngët e episodit të gjashtë

ODESZA – ‘A Moment Apart’

Lemolo – ‘Swansea’

Pip Blom – ‘Come Home’

Novo Amor – ‘Carry You’

YONaka – ‘Teach Me To Fight’.

 

Shpërndaje
Share.

Komento