fbpx

Skuadra e Zidane në vështirësi! Raphael Varane infektohet me Covid-19

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Real Madrid do të duhet të përballet me Liverpoolin në ndeshjen e parë të çerekfinales së tyre të Ligës së Kampionëve të martën në mbrëmje pa Raphael Varane, i cili ka dalë pozitiv për COVID-19. Duke qenë se Sergio Ramos është tashmë i dëmtuar, kjo është një dhimbje koke më tej për Zinedine Zidane.

Varane, i cili tashmë është duke izoluar dhe në përputhje me masat e nevojshme shëndetësore, do të jetë gjithashtu i padisponueshëm për Clasico të Shtunën kundër Barcelona në Estadio Alfredo Di Stefano dhe ndeshjen e dytë kundër Liverpool në Anfield të Mërkurën, 14 Prill.

Francezi nuk u stërvit me shokët e tij të Real Madrid të hënën në mbrëmje pasi priti konfirmimin e rezultatit pozitiv, i cili arriti të martën në mëngjes.  Mungesa e Varane lë Zidane me Nacho Fernandez, i cili është një karton i verdhë larg pezullimit në LaLiga Santander dhe Eder Militao si opsionet e tij të vetme në qendërmbrojtës. Varane, ndërkohë, bashkohet me Eden Hazard, Dani Carvajal dhe Ramos të cilët janë jashtë për ndeshjen e së martës kundër Liverpool.

27-vjeçari është lojtari i gjashtë në skuadrën e Real Madrid që ka kontraktuar COVID-19, pas Militao, Hazard, Casemiro, Luka Jovic dhe Nacho. Nacho është lojtari i fundit që ka dalë pozitiv, dhe ai ishte jashtë për 12 ditë.

Shpërndaje
Share.

Komento