Shpërthen në flakë makina pranë Kryeministrisë, ja çfarë thotë policia

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Një makinë ka shpërthyer në flakë ditën e sotme pranë kryeministrisë.

Mësohet se makina është në pronësi të shtetases L.H.

Zjarrfikësja shkoi menjëherë në vendngjarje dhe bëri të mundur fikjen e zjarrit.

Dyshohet se zjarri ka ardhur si pasojë e një defekti teknik të mjetit.

Grupi hetimor ndodhet në vendngjarje dhe po punon për zbardhjen e rrethanave.

 Njoftimi i policisë:

Tiranë / Informacion paraprak

Sot , me  datë 14.02.2020,  rreth orës  13:35, në bulevardin kryesor, përballë Piramidës, mjeti me drejtuese shtetasen L.H, ka marrë flakë në lëvizje. Në vendngjarje ka shkuar menjeherë sherbimi zjarrfikës , ku ka bërë të mundur fikjen e zjarrit.

Nga verifikimet e policisë nuk ka pasoja në njerëz , vetëm deme materiale, ku  dyshohet së zjarri ka ardhur si pasojë e një difekti teknik te automjetit.

Sherbimet e policisë dhe  grupi hetimor ndodhet në vendngjarje dhe vijon puna për sqarimin e rrethanave të ngjarjes.

Shpërndaje
Share.

Komento