Sherri mes tifozëve në derbi, Komisioni i Disiplinës zbardh vendimet

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Komisioni i Disiplinës pranë FSHS ka dhënë sot dënimet për dhunën e shfaqur gjatë derbit të fundjavës.

Asnjëra prej të dyja skuadrave nuk i ka shpëtuar dënimeve.

Tirana do të dënohet me 4 ndeshje pa spektatorë dhe një gjobë prej 5 milion lekësh të vjetra, për parrullat e shfaqura në stadium.

Gjithashtu përgjatë gjithë sezonit, sektori i grupimit “Capital Crew”, do të mbyllet.

Ky grupim u gjet përgjegjës për organizimin e sulmit me mjete piroteknike, ndaj tifozëve të Partizanit.

Ndërkohë personat e proceduar dhe të arrestuar, do të ndalohen përjetësisht, që të futen në çdo stadium.

 Ato janë:

– Elton Bande
– Alban Rexha
– Getard Celiku
– Mateos Majani
– Aksel Manxhari
– Thanas Bendo
– Bledar Luga
– Gentian Qosja

Ndëra Partizani për sjellje të gabuar të tifozëve, do të dënohet me dy ndeshje pa spektatorë dhe një gjobë prej 1 milion lekësh të reja.

Raportin e plotë mund ta lexoni këtu.

Shpërndaje
Share.

Komento