SHBA mbështet punën e SPAK, reagon Kim:”Kjo është për të ndëshkuar kriminelë të njohur”

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Menjëherë pas deklaratës së ambasadës amerikane në Tiranë, për punën e SPAK dhe mbështetjen që SHBA i ofron ka reaguar edhe ambasadorja Yuri Kim.

Ambasadorja Kim ka rishpërndarë deklaratën e bërë nga ambasada duke shkurar se çështjet e rëndësishme “janë zakonisht të shoqëruara nga fushata të shtrenjta për të hedhur dyshim dhe konfuzion..”

Më tej Kim thotë se e gjithë  kjo është për të ndëshkuar kriminelë të njohur, është më shumë, asgjë më pak. Ne mbështesim fort SPAK dhe Policinë.”

Reagimi i Kim:

“Çështjet  e rëndësishme janë zakonisht  të shoqëruara nga fushata të shtrenjta për të hedhur dyshim dhe konfuzion për të blerë influencë dhe për të mohuar të vërtetën, për t’i shpëtuar drejtësisë. Të jemi të qartë: kjo është për të ndëshkuar kriminelë të njohur, është më shumë, asgjë më pak. Ne mbështesim fort SPAK dhe Policinë.”

Shpërndaje
Share.

Komento