Rritet numri i të shëruarve, fitojnë betejën me koronavirusin 65 qytetarë

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Ministrja e Shëndetësisë Ogerta Manastirliu ka deklaruar ditën e sotme se në 24 orët e fundit janë shëruar nga koronavirusi 65 qytetarë.

“Gjatë 24 orëve të fundit, 65 qytetarë e kanë fituar betejën me virusin e rrezikshëm,” njofton ministrja Manastirliu.

Ndërkohë ditën e djeshme ishin vetëm 53 qytetarë që arritën ta fitojnë këtë betejë e cila vijon të përhapet me shpejtësi dhe të marrë jetë njerëzish.

Ditën e djeshme janë kryer 810 testime dhe janë konfirmuar 152 raste të reja me Covdi-19 dhe kanë humbur betejën me COVID19 një 57 vjeçar dhe një 65 vjeçare nga Tirana, me sëmundje të bashkëshoqëruese.

Numri i të shëruarve që nga fillimi i pandemisë në muajin mars kur u shënuar rasti i parë pozitiv e deri më tani ka shkuar në 6668.

Shpërndaje
Share.

Komento