Rama paralajmëron lehtësim të masave shtrënguese, por me një kusht

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Ditën e sotme në tregun e Kombinatit policia vendosi rregulla të forta për zbatimin e masave ndaj COVID-19.

Në hyrje dhe dalje të tregut u vendosën tunele për dezinfektimin e qytetarëve.

Gjithashtu u vendosën edhe rrathë të verdhë për të respektuar distancën.

Këto masa janë quajtur një hap i mirë nga kryeministri Edi Rama.

Sipas tij, vetëm disiplinim i plotë këtë javë, hap shtegun për lehtësime me pikatore.

Njëkohësisht ai përmendi sërish ashpërsimin e ndëshkimeve deri në burg, për ata që nuk ruajnë distancën

Postimi i plotë

🔴 MiRË👍
🔴 VETËM DISIPLiNIMI I PLOTË KËTË JAVË NA HAP SHTEGUN PËR LEHTËSIMET ME PiKATORE
🔴 BRENDA DITËS SOT GATI RRITjA E NDËSHKIMEVE, QË I HAP RRUGË LEHTËSIMEVE SHKALLË-SHKALLË NË VIJIM

Bilanci i COVID-19 në vendin tonë ka shkuar në 377.

Gjatë 24 orëve të fundit janë shënuar 16 raste të reja, duke shënuar një ulje të ndjeshme nga java e kaluar.

Shpërndaje
Share.

Komento