Publikuan në internet fotot intime të vajzës minorene, dënohet nëna nga Tirana dhe dy femra të tjera

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Gjykata e Tiranës ka dënuar me burg tre femra, të cilat akuzohen për pornografi.

Sipas “A2CNN”, ato janë E.S., B.S. dhe M.A., përkatësisht të moshave 28,31 dhe 41 vjeç.

Njëra prej tyre madje ishte edhe nëna e të miturës.

Të treja akuzohen se kanë publikuar në websitet +18, fotot e vajzës minorene.

Gjithashtu ato kishin hapur faqe me përmbajtje pornografike në internet, ndërsa zhvillonin edhe biseda erotike kundrejt pagesave.

Hetuesit sekuestruan si provë materiale, të gjithë kompjuterët e përdorur për këtë aktivitet, ndërsa rikuperuan edhe materialet e fshira.

Gjatë deklarimeve në gjyq, nëna e të miturës tha se kishte dijeni për fotot e së bijës, ndërsa shtoi se në disa raste ishte detyruar nga dy të pandehurat e tjera.

Pasi u shpallën fajtore, gjykata i dënoi me 3 vjet e 4 muaj deri në 3 vjet e 8 muaj.

Gjtihashtu nënës së vajzës iu hoq përgjegjesia prindërore.

Shpërndaje
Share.

Komento