- Reklamë -spot_img
27.5 C
Tirana
Faqja kryesoreAktualitet'Plas' sherri me thikë e grushte në peshëngritjen shqiptare, presidenti i klubit...

‘Plas’ sherri me thikë e grushte në peshëngritjen shqiptare, presidenti i klubit dhunon shefin e delegacionit (Detajet)

- Reklamë -spot_img

Një ngjarje e paprecedentë ka ndodhur në  peshëngritjen shqiptare.  Bëhet e ditur se janë përdorur thika, grushte dhe përplasje mes palëve brenda familjes së peshëngritjes shqiptare. Theksojmë se në fakt kjo ngjarje e rëndë që ka tronditur jo vetëm këtë sport. Një delegacion i këtij sporti ka marrë pjesë në Bosnje në kampionatin e të rinjve, aty ku ka ndodhur edhe përplasja mes palëve.  Ndërkohë që me anë të një komunikate zyrtare, Federata Shqiptare e Peshëngritjes denoncon me emra dhe video, teksa sqaron se çfarë ka ndodhur.  Raportohet në njoftimin zyrtar se zoti Dashamir ka sulmuar me thikë Bashkim Nikollën dhe Bekim Gripshin duke menduar se Z.Nikolla ka refuzuar kërkesën e tij.

KOMUNIKATA ZYRTARE E FEDERATËS SË PESHËNGRITJES

“Në këtë status do të gjeni videon e Z.Dashamir Caika duke sulmuar dhe dhunuar me thikë trajnerin e Ekipit Kombëtar Z.Bashkim Nikolla dhe sportistin e tij Z.Bekim Gripshi.

Në atë aktivitet Z.Bashkim ka qenë shef i delegacionit për aktivitetin në Bosnje. Pasi Z.Dashamir ka kërkuar të jetë pjesë e këtij aktiviteti me sportistë që nuk e meritonin dhe federata e ka kundërshtuar këtë kërkesë.

Z.Dashamir ka sulmuar me thikë Bashkim Nikollën dhe Bekim Gripshin duke menduar se Z.Nikolla ka refuzuar kërkesën e tij.

- Reklamë -spot_img

Duhet lexuar

- Reklamë -spot_img

Artikuj te ngjashëm

- Reklamë -spot_img

PËRGJIGJU

Ju lutem shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj

Shkarko Snapfood dhe fito 10% ulje në porosinë e parë