Plagoset me thikë biznesmeni, vëllai i shefes së Vetingut, policia fshehu ngjarjen

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Plagoset me thikë Admir Mulaj, ndërtues pallatesh. Burime jo zyrtare nga policia bëjnë me dije se ngjarja ka ndodhur pak ditë më parë, në zonën e Farkës. Zyrtarisht policia ende nuk ka dhënë asnjë njoftim zyrtar për ngjarjen.

Autori i ngjarjes nuk është identifikuar, kjo pasi Admir Mulaj nuk ka bashkëpunuar me policinë, duke deklaruar se nuk e njeh personin që e ka goditur me mjetin prerës.

Admir Mulaj është vëllai i Natasha Mulajt, shefe e Komisionit të Posaçëm të Apelimit (shkalla e dytë e vetingut). Kjo e shpjegon faktin pse policia nuk raportoi që është plagosur me thikë.

Autori i ngjarjes nuk është identifikuar ende pasi Admir Mulaj nuk ka pranuar të bashkëpunojë me Policinë dhe të tregojë se cili është personi që e ka qëlluar me thikë. Sipas tij, nuk e njeh personin që e qëlloi me thikë.

Admir Mulaj, është ndërtues pallatesh në kryeqytet. Më parë Admir Mulaj, është denoncuar si përfshirë në një skemë mashtrimi, nga një biznesmeni nga Vlora, Eduard Dauti, i cili pretendonte se ka paguar shumën prej 241 mijë e 600 euro, por nuk e ka marrë apartamentin. Edhe edhe vetë ndërtuesi Mulaj ka paditur në prokurori biznesmenin nga Vlora për akuzën e “mashtrimit”.

Admir Mulaj është pronar me aksione të plota i kompanisë së ndërtimit “Construction Management Allience-Albania”, që ka ndërtuar një pallat në ish-zonës së bllokut në Tiranë. /Gazetareforma.com/

Shpërndaje
Share.

Komento