Pikëpyetjet e qytetarëve për 1 majin, Rama: Nuk do të ketë mbyllje të detyrueshme

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Pas shqetësimeve të shumta të qytetarëve, kryeministri Edi Rama bëri me dije, se e premtja do të jetë si çdo ditë e kësaj jave.

Kreu i qeverisë sqaroi se të gjithë ata që duan, mund të punojnë rregullisht, pavarësisht festës së punëtorëve.

Ndërkohë përsa i përket masave të reja për situatën në vijim, Rama tha se do të bëhen publike pasdite nga ministrja e Shëndetësisë, ku pritet të kemi edhe një zgjerim të zonave të gjelbra.

Postimi i Ramës

NË PËRGJIGJE TË SHUMË PYETJEVE PËR DITËN E NESËRME, 1 MAJ:

Nuk do të ketë mbyllje të detyrueshme dhe të gjithë ata që duan të punojnë mund të punojnë, me të njëjtat rregulla si të çdo dite të kësaj jave

Ministrja e Shëndetësisë do të publikojë mbasdite të rejat lidhur me javën në vijim dhe zgjerimin e Zonave të Gjelbërta🟢

Shpërndaje
Share.

Komento