Përplasën pas muri gruan shtatzënë, detaje të reja nga tentativa e grabitjes në Librazhd

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Detaje të reja janë zbuluar nga tentativa e grabitjes në Marinaj të Librazhdit.

Dy të rinj me maska u afruan në orën 21:30 të mbrëmjes së djeshme pranë banesës, me qëllim për grabitur.

Ata u pikasën nga e zonja e shtëpisë, Jetmira Gega, e cila ndodhej në shtëpi me fëmijët e mitur.

Grabitësit kanë tentuar të futen nga dritarja e shtëpisë duke thyer xhamin e dritares.

Sipas raportimeve në media, e zonja e shtëpisë, e cila ishte shtatzënë, ka shkuar menjëherë në vendin ku është thyer xhami.

Mirëpo ajo është përballur me autorët, të cilët e kanë shtyrë me forcë dhe e kanë përplasur pas muri.

Maskat u larguan menjëherë, ndërsa e zonja e shtëpisë mori ndihmën mjekësore në spitalin e Librazhdit dhe u rikthye në shtëpi pa probleme.

Policia ka nisur punën për identifikimin dhe kapjen e autorëve, pas denoncimit të gruas.

Shpërndaje
Share.

Komento