Përleshje me armë zjarri në Durrës, plagoset prokurori Arjan Ndoja

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Një pëplasje me armë zjarri është regjistruar pak momente më parë në Durrës.

Ngjarja e rëndë ndodhi te Mbikalimi i Shkozetit. ‘

Dosja.al’ shkruan se njëri prej të plagosurve është prokurori Arjan Ndoja.

Ky i fundit ndodhej në njërën prej makinave të përfshira në shkëmbimin e zjarrit.

Si pasojë e përplasjes me armë 1 person ka humbur jetën, ndërsa 3 të tjerë janë plagosur.

Sipas policisë, bëhet fjalë për një përleshje mes dy grupeve rivale.

Arjan Ndoja ishte prokuror i çështjes së ish-drejtorit të Kadastrës së Durrësit, Liridon Pula, i cili u la pak ditë më parë në arrest shtëpie.

Ndoja është akuzuar nga kryeministri Edi Rama dhe zv. Kryeministri Erion Braçe, për lidhje me grupet kriminale.

Shpërndaje
Share.

Komento