Pëplasjet në KZAZ-në e Shkodrës, jepet masa e sigurisë për 5 të arrestuarit

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Para disa ditësh shumë qytetarë u përplasën me policinë, në disa qytete të Shqipërisë. Ata tentuan të largonin me forcë materialet zgjedhore të KZAZ-ve.

E ndërsa ditën e sotme, personat e ndaluar për përplasjet që ndodhën në qytetin e Shkodrës kanë dalë përpara gjykatës.

Seanca është zhvilluar nënë masa të rrepta sigurie. Aktualisht është dhënë masa për 5 nga të arrestuarit. Për Alfred Nikollin dhe Gentian Bytyqin, gjykata ka vendosur burg me afat për 30 ditë.

Ndërkohë në arrest shtëpie janë lënë Adi Garuci e Aleks Ndoji, ndërsa  për Orlando Thepin i cili është i mitur, gjykata ka vendosur detyrim paraqitje.

Vendimi për ish-deputetin e PD-së, Fatbardh Spahinë nuk është dhënë ende dhe pritet me shumë interes.

Të arrestuarit akuzohen për trazirat dhe djegien e KZAZ-së në shkollën “Shejnaze Juka”.

Shpërndaje
Share.

Komento