Pas Shqipërisë ‘dridhet’ Kosova, një tërmet i fortë ndjehet në të gjithë vendin

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Një tërmet i fuqishëm ka tronditur Kosovën pak minuta më parë.

Sipas të dhënave nga “ECMS”, një lëkundje me magnitudë 4.3 e shkallës rihter ka tronditur vendin.

Epiqendra ka qenë në kufi me Serbinë, rreth 52 km larg Prishtinës dhe 18 km në distancë më Mitrovicën.

Ende nuk dihet nëse ka patur dëme material apo në njerëz, por tronditjet janë ndjerë në të gjitha qytetet përreth.

Shpërndaje
Share.

Komento