Nuk e lejuan të merrte pjesë në varrim, vëllai i Brunilda Kovaçit tenton të vetëvritet brenda qelisë

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Ditën e sotme familjarët i dhanë Brunilda Sadushi Kovaçit lamturmirën e fundit.

Ata sollën trupin nga franca me shpenzimet e veta, pavarësisht se i kërkuan ndihmë shtetit.

Djali 3 vjeç ndërkohë ka mbetur në Francë, pasi autoritetet nuk e lejuan për mungesë dokumentacioni.

Nëna e viktimës kërkoi nga shteti, që të lejojë dy djemtë e saj, që të marrin pjesë në varrimin e së motrës.

Mësohet se vëllai i të ndjerës, Shpëtim Kovaçi, ka tentuar të vetëvritet në burg, pasi nuk i dhanë leje për të shkuar në varrim.

I burgosuri tentoi të priste damarët e fytit me briskun e rrojes.

Ai është gjetur i gjakosur në qeli nga policët, të cilët e sollën në spitalin e Beratit me urgjencë.

Kovaçi është jashtë rrezikut për jetën dhe është rikthyer sërish në IEVP-në e Beratit.

Shpëtim Kovaçi është dënuar për vrasje dhe ndodhet prej 8 vitesh në qeli.

Kujtojmë këtu se 25-vjeçarja, Brunilda Kovaçi, u gjet e djegur në një pyll të Francës më 25 dhjetor.

Ajo u vra nga një shofer kamioni, pasi kishin kryer më parë marrëdhënie seksuale.

Shpërndaje
Share.

Komento