NATO “pajton” Ramën dhe Metën

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Me rastin e 10 vjetorit të Shqipërisë në NATO dy liderët Rama dhe Meta “kanë bërë paqe” vetëm për sot.

Kriza politike në vend ka sjellë edhe një sërë replikash në distancë mes kryeministrit Rama dhe Presidentit Meta, teksa ky i fundit ka deklaruar se i ka ezaruar të gjitha rrugët për dialog për tejkalimin e këtij ngërçi.

Por sot ata i kanë shtrënguar duart njëri-tjetrit të buzëqeshur.

Siç edhe dallohet nga fotografitë e shkrepura nga LSA, Meta dhe Rama në këtë takim protokollar kanë shtrënguar duart, e më pas kanë qëndruar ulur përkrahë njëri-tjetrit.

Shpërndaje
Share.

Komento