Muzika italiane në zi, ndahet nga jeta kantautori italian Toto Cutugno

0
51

Muzika italaiane në zi, ndërron jetë në moshën 80-vjeçare kantautori italian Toto Cutugno.

Lajmin e ndarjes nga jeta e ka bërë të ditur menaxheri i tij, i cili ka informuar se pas një beteje të gjatë me një sëmundje serioze, Cutugno ka ndërruar jetë.

Toto Cutugno do të ruhet në kujtesën tonë për krijimin e këngës ikonike “L’Italiano”, e cila shumë shpejt u bë një simbol jo vetëm në Itali, por edhe përtej kufijve të vendit. Gjatë karrierës së tij, ai ka arritur suksese të shumta, duke përfshirë fitoren në një Festival të Sanremos dhe vendosjen e tij në pozitën e dytë në gjashtë raste të tjera.

PËRGJIGJU

Ju lutem shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj