Moti sot me surpriza, mësoni si do të ndryshojë gjatë ditës

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Pjesa e parë e ditës paraqitet me kthjellime dhe vranësira kalimtare, ku më të dukshme do jenë në zonat veri-veriperendimore. Edhe pjesa e dyte e dites vijon me kthjellime e vranësira të herë pas-herëshme në të gjithë vendin.

Temperaturat e ajrit rriten në mëngjes por mbeten të pandryshuara në mesditë duke luhatur vlerat ditore nga 19°C deri në 38°C.

Era do fryjë mesatare gjatë paradites por forcohet ndjeshëm në pasdite duke arritur shpejtësi deri 65 km/h nga drejtimi Jugor dhe krijon në brigjet detare dallgëzim mbi 5 ballë./abcnews.al

Shpërndaje
Share.

Komento