Mendoi se shpëtoi, Ronaldinho sërish në telashe

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Ish-ylli i Barcelonës, Ronaldinho dhe vëllai i tij janë arrestuar sërish nga policia në Paraguaj.

Ata u kapën të mërkurën me pasaporta false, por u lanë të lirë, pasi prokuroria refuzoi të bënte një akuzë zyrtare.

Ronaldinho dhe vëllai i tij menduan se shpëtuan, por gjykata kërkoi hetime të mëtejshme.

Tashmë ata ndodhen në një burg për VIP-a të sigurisë së lartë në Paraguaj.

Ish-ylli i Barcelonës pritet të dalë sot përpara trupit gjykues, i cili do të vendosë, se për sa kohë do të qëndrojë ai me të vëllanë në burg.

Së bashku me të u arrestuan edhe dy mbajtëset e pasaportave origjinale, si dhe biznesmeni Wilmondes Sousa Lira, i cili i kishte siguruar dokumentet false.

Ronaldinho dhe i vëllai u arrestuan të mërkurën për shkak se udhëtuan drejt Paraguajit me pasaporta false.

Braziliani ishte ftuar nga pronari i një kazinoje në një event.

Ish-kampionit të botës me Brazilin, i është bllokuar pasaporta nga autoritetet e vendit të tij, për shkak se ndërtoi pa leje një grackë peshqish në liqenin e Guaibas në 2018-ën.

Shpërndaje
Share.

Komento