Me paratë e drogës dhe prostitucionit kishin hapur restorante, arrestohen dy kushërinjtë shqiptarë në Dublin

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Dy kushërinj shqiptarë që konsiderohen si kokat e njërës prej bandave kriminale më të madhe në Dublin, janë arrestuar.

Sipas mediave irlandeze, atyre u janë sekuestruar ora, makina të shtrenjta dhe kokainë.

Emrat e tyre nuk bëhen publikë, por mësohet se janë të përfshirë në trafikun e drogës dhe qenieve njerëzore.

“The Irish Sun” shkruan, se paratë që përfitonin nga aktiviteti kriminal, shqiptarët i përdornin për ngritjen e bizneseve të makinave dhe restorante.

Grupi hetimor kishte vënë re shumat e mëdha që xhiroheshin nga akiviteti kriminal.

Gjatë aksionit, policia bastisi disa objekte, duke përfshirë këtu lokale, banese dhe biznese të tjera, ku u sekuestruan shuma të mëdha parash.

Shpërndaje
Share.

Komento