Kapet i riu nga Elbasani me 35 mijë paund në kroskotin e ‘Porche-s’

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Një i ri është ndaluar mbrëmjen e sotme në hyrje të qytetit të Elbasanit nga Policia pasi kishte fshehur sasi të madhe parash në kroskotin e makinës më të cilën udhëtonte.

Mësohet se shtetasi me iniciale A.Ll është ndaluar në hyrje të qytetit teksa udhëtonte më një mjet luksoz tip “Porche”, ndërsa gjatë kontrollit i janë gjetur të fshehura 35 mijë paund britanike. Mjeti luksoz me targa AA 666 YL është bllokuar dhe drejtuesi i tij është shoqëruar në komisariat për veprime të mëtejshme hetimore.

Pritet që policia të nisë njoftim zyrtar për ndalimin e të riut.

Vijon…

Shpërndaje
Share.

Komento