Mbaron seanca për 18 nga të arrestuarit e operacionit “Tampulli”, ja çfarë vendosi Gjykata

0
44

18 persona të arrestuar në kuadër te operacionit Tempulli për shpërndarje të lëndëve narkotike do të dalin sot para gjykatës së Vlorës për tu njohur me masën e sigurisë. Gjykata ka vendosur që të lërë në ‘arrest shtëpie’ 2 gratë e arrestuara për shkak të gjinisë dhe se kanë fëmijë për tu kujdesur si dhe 3 burra për shkak të moshës së madhe. Për 13 të tjerët është vendosur masa e arrestit me burg.
Në burg janë lënë shtetasit me inicialet A.Z, D.B, D.P, O.Sh, L.D, E.B, A.B, M.Z, N.Ç, E.H, K.P, DH.B.

PËRGJIGJU

Ju lutem shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj