‘Masakër’ automobilistike në akset e Jugut/ 7 të plagosur në dy aksidente. Ja në cilat rrugë…

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Dy aksidente automobilistike janë shënuar këtë mbrëmje në akset kryesore të Jugut të vendit, ku nga sa mësohet deri tani ka pasur një bilanc paraprak prej 7 të plagosurish.

Aksidenti i parë ndodhi në aksin Tepelenë-Mallakastër, ku 5 persona mbetën të plagosur.

Një automjet tip ‘Toyota’ me targa greke u përplas me një kamionçinë, teksa mes të plagosurve është edhe një fëmijë 6-vjeçar.

Në autoveturë ndodheshin 5 familjarë, prej të cilëve një grua e cila është në reanimacion.

Automjetit tip “Toyota” po shkonte në drejtimin verior drejt Tiranës, ndërkohë që i është prerë rruga nga kamionçina që vinte nga një rrugë sekondare e fshatit.

Sipas informacioneve nga vendngjarja, në autoveturë udhëtonte çifti i bashkëshortëve nga Fieri, së bashku me fëmijën e tyre, si dhe gjyshi dhe tezja e fëmijës.

Të pestë të lenduarit u shtruan me urgjencë në Spitalin Rajonal të Gjirokastrës, ndërkohë që njëri prej të lënduarve, bashkëshortja e drejtuesit të mjetit, është shtruar në reanimacion me plagë të rënda.

Një aksident tjetër u regjistrua më pas ku dy automjete janë përplasur tek ”Kthesa e Mbretit” në aksin nacional Fier-Patos.

Një automjet tip “Fiat Doblo” me targa “AA 759 HI”, është përplasur me një automjet tip “Opel Zafira” me targa “AA 084 ZN”.

Në automjetin tip “Fiat Doblo” udhëtonte drejtuesi i mjetit me bashkëshorten. Të plagosur lehtë kanë mbetur vetëm dy drejtuesit e mjeteve që ndodhen në spitalin e Fierit dhe po marrin mjekimin.

Policia ndodhet në vend-ngjarje e po zbardh shkaqet e këtij aksident. Pasditen e sotme janë regjistruar edhe dy aksidente të tjera afër njëri-tjetrit, i pari në Krahës të Memaliajt, ku brenda oborrit të banesës furgoni ka rrëshqitur prej pjerrësisë dhe përplasi për vdekje një të moshuar, teksa plagosi në këmbë të birin.

/GazetaReforma.com/

Shpërndaje
Share.

Komento