Lleshaj paralajmëron largimin? Ja çfarë u thotë vartësve në Vlorë

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Ministri i Brendshëm Sandër Lleshaj gjatë një takimi me strukturat e policisë në Vlorë, ka dhënë disa deklarata të forta dhe me nënkuptim.

Gjatë takimit me efektivët, Lleshaj ka thënë se nuk është i pëhershëm në këtë post, duke shuar përfundimisht enigmat për një largim të mundshëm të tij nga posti i ministrit të Brendshëm.

“Që s’do të jem në këtë post është e sigurt. Askush nuk është i përjetshëm në këtë post”, është shprehur në takimin me strukturat në Vlorë ministri.

Siç shihet disa nga ministrit e kabinetit Rama 2, nuk kanë pritur shkarkimin nga kryeministri por e kanë hedhur vet “hapin e parë” duke i deklaruar Ramës dorëheqjen.

Ndërkohë më herët edhe ministrja e Arsimit Besa Shahini, ka deklaruar se nuk do të jetë më në politikë dhe do të largohet nga Shqipëria.

Shpërndaje
Share.

Komento