Lëvizjet në merkaton e verës/ Rriten shansat që Alaba të nënshkruajë me Realin

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Real Madrid mbetet favorit për të përfunduar nënshkrimin e Bosman të David Alaba në verën e 2021, megjithatë pavarësisht se nuk ofron asnjë tregues se ku mund të shkojë ish shoku i tij i skuadrës, Toni Kroos e ka bërë të qartë se mbrojtësi austriak do t’i sillte shumë cilësi Los Blancos.

Vetë Kroos bëri lëvizjen nga Bayern Munchen në kryeqytetin Spanjoll në 2014 dhe ai arriti sukses në Ligën e Kampionëve duke luajtur së bashku me Alaba në Bavari.

“Nëse ai është titullar në Bayern Munchen, atëherë ai me siguri sjell cilësinë e nevojshme për të luajtur edhe për Real Madrid,” shpjegoi Kroos në një intervistë me Sky.

“Problemi është se unë nuk kam luajtur me të për gati shtatë vjet. Është e vështirë për mua të di se çfarë mendon ai [mku dëshiron të shkojë”.

Ardhja e mundshme e Alaba do të përmirësonte shumë mbrojtjen e Los Blancos, megjithëse mund të jetë një masë e nevojshme nëse mosmarrëveshjet kontraktuale me Sergio Ramos dhe Raphael Varane nuk rinënshkruhen.

Real Madrid është në humor të mirë pasi ka shkurtuar hendekun ndaj Atletico Madrid në krye të tabelës në LaLiga Santander me një fitore 1-0 në Real Valladolid. Por atyre iu dha një goditje të hënën me lajmin se Karim Benzema do të humbasë ndeshja e parë e Ligës së Kampionëve në barazimin e tyre në 16 të fundit me Atalanta.

Shpërndaje
Share.

Komento